Відпочинок у Єгипті з Києва
Вся інформація про відпочинок і курорти. Виберемо для вас кращі готелі - залишайте заявку!

Великий сфінкс

Однією з найголовніших визначних пам’яток Єгипту є Великий сфінкс в Гізі — найдавніша в світі монументальна скульптура. Щорічно помилуватися на нього приїжджають тисячі туристів з усього світу, і ніхто з них не залишається байдужим. Великий сфінкс, за легендою, є хранителем пірамід. Історія свідчить, що в давні часи повноводна ріка Ніл мала настільки широке русло, що скульптура Сфінкса розташовувалася біля самого берега.


Араби називають настільки унікальну пам’ятку «Батьком жаху». Ймовірно, вони дали таке прізвисько сфінксу за те, що цей шедевр зберігає безліч легенд і здавна є улюбленим місцем любителів фантастики і таємниць. Багато хто вважає, що Сфінкс був створений інопланетними істотами, інші ж вірять, що його створили найдавніші цивілізації, які згинули, не лишивши й сліду, з лиця Землі набагато раніше, ніж були побудовані піраміди.


Сфінкс являє собою статую, висічену з скелі. Розміри його значні: висота складає 20 м, довжина — 57 м, ширина — понад 4м. Сфінкс — зображення істоти, що поєднує в собі владу фараона і бога, а також силу лева. Цікаво те, що археологи встановили: брила, з якої був висічений сфінкс, вже задовго до цього придбала приблизну форму скульптури.


Історики з’ясували, що Сфінкс був відтворений приблизно в 3-му тисячолітті до нашої ери. Не минуло й тисячоліття, як монумент був «похований» в пісках пустель.


Любителів історії зацікавить розповідь, написаний на табличці між лапами Сфінкса. Він говорить про те, що колись у давні часи в цьому місці молодий принц Тутмос. Статут, він заснув міцним сном біля величного статуї. І ось, в солодкому сновидінні, перед ним з’явився Сфінкс, який передрік йому сходження на трон, але натомість попросив лише очистити його від піску. Через деякий час Тутмос опинився на престолі. Згадавши про свій сон, він вирішив здійснити свою обіцянку. Саме тоді була проведена перша «реставрація» Сфінкса і саме з тих пір люди по всьому світу стали дізнаватися про настільки унікальному шедеврі Єгипту. Так що, якщо Ви ставитеся до любителів історії, фантастики та археології, ласкаво просимо в Єгипет! Обов’язково відвідайте Великий Сфінкс у Гізі, і хороші враження надовго залишаться у Вашій пам’яті!