Відпочинок у Єгипті з Києва
Вся інформація про відпочинок і курорти. Виберемо для вас кращі готелі - залишайте заявку!

Ісламський Каїр

Адреса:

Єгипет, Каїр, Khan el-Khalili

Ісламський Каїр

Найприємніша для прогулянок історична частина столиці. Кілька сот офіційних пам’яток архітектури утворюють великі квартали, де можна дуже романтично заблукати, втратити лік часу і відстати від туристичного автобуса. Варто відвідати існуючий з XVI століття ринок Хан-ель-Халілі (Khan-El-Khalili) і грандіозну мечеть Аль-Азхар (Al-Azhar), одну з найстаріших у світі. До речі, в Ісламському університеті при мечеті навчається багато наших співвітчизників з мусульманських республік. А якщо побродити по околицях, то поблизу можна виявити десятки цікавих мечетей, особняків і цікавих ремісничих крамниць. Це цілком безпечно, але варто озброїтися картою, щоб потім зуміти вибратися з цього середньовічного лабіринту.

Щовечора по понеділках, середах і неділях в медресе Аль-Гаурі (Al-Ghouri), розташованому на вузькій вуличці поруч з ринком Хан-ель-Халілі, можна побачити шоу обертових дервішів «Аль Танура». Ця старовинна суфійської практика, що дозволяє увійти в транс і таким чином «наблизитися до бога». Вхід вільний. Початок о 20.30, але варто прийти щонайменше за годину раніше, тому що бажаючих побачити це дійство набагато більше, ніж може вмістити зал медресе.

З району Хан-ель-Халілі порівняно недалеко (можна дійти пішки, але щоб не плутати варто взяти таксі) до Каїрської цитаделі, побудованої султаном Салах ад-Діном в XII столітті. Всередині фортеці знаходиться декілька музеїв і дуже красива мечеть Мухаммеда Алі.