Відпочинок у Єгипті з Києва
Вся інформація про відпочинок і курорти. Виберемо для вас кращі готелі - залишайте заявку!

Гора Синай

На півночі Єгипту знаходиться одна з іудейських і християнських святинь — гора Синай, на якій пророк Мойсей отримав від Господа кам’яні скрижалі з десятьма заповідями. Протягом століть вона залишається місцем масового паломництва. Людині, який піднявся на цю гору і зустрів на ній світанок, відпускаються всі гріхи.

На вершину Синая ведуть 3750 ступенів, вирубаних ченцями в скелях. Для паломників, яким не під силу подолати такий шлях, прокладена так звана «Верблюжа стежка» — по ній можна піднятися верхи. Відомо, що паломництво на Синай здійснив мусульманський пророк Мохаммед. Християнські ченці, які жили біля підніжжя гори, надали засновнику ісламу дуже хороший прийом і отримали його благословення.

На вершині Синая розташована невелика каплиця святої Трійці. Її побудували в 1934 році на руїнах старої церкви, вперше зведеної імператором Юстиніаном. Всередині каплиці лежить камінь, з якого Господь зробив скрижалі із заповідями. В однієї з стін збереглася розколина в скелі, де Господь укрив Мойсея своєю десницею. По дорозі на вершину знаходиться печера, в якій пророк Ілія отримав божественне одкровення. Поруч збереглася скеля, де Мойсей залишив своїх супутників, щоб помолитися.

У підніжжя Синаю знаходиться монастир Преображення, більш відомий як монастир святої мучениці Катерини. Його звели навколо каплиці, яку побудувала візантійська імператриця Олена, яка відправилася в паломництво на Синай. Вважається, що на місці цієї каплиці росла Неопалима купина — палаючий кущ, з полум’я якого Господь з’явився йому і закликав його вивести євреїв з єгипетського рабства. У монастирі зібрана багата колекція ікон, а в його бібліотеці знаходиться безліч стародавніх манускриптів.